סקירת טכנולוגיות בסיסיות שכדאי שתכירו כשאתם ניגשים לתהליך הקמת האתר, ותדעו לוודא שהן מיושמות באתר שלכם כראוי.

1. קוד פתוח או קוד סגור

קוד סגור הוא מערכת קוד שפותחה על ידי חברה מסחרית, ולא ניתנת לשימוש ללא תשלום. בדרך כלל קטעי הקוד הללו נשמרים גם כסוד מקצועי ואינם משותפים בין מתכנתים אחרים.
קוד פתוח הוא קוד חופשי הנוצר על ידי מתכנתים המאמינים בשוק חופשי, הקוד ניתן לשימוש לכל אחד, ומגוון אנשי מקצוע תורמים לפיתוחו כל העת ומשתפים זה את זה במידע.
השוק הולך היום יותר ויותר לקראת הקוד הפתוח, מה שגם גורם לכך שיש יותר מתכנתים בקוד פתוח, דבר שבסופו שליום מוזיל עלויות ומסייע להתפתחות התחום.
מערכות כמו ג’ומלה, וורדפרס או דרופל מבוססות על קוד פתוח. לעומת זאת מערכות כמו ASP.NET מבוססות על קוד סגור.
אנו ממליצים על פיתוח אתר בקוד פתוח.

 

2. ג’ומלה, וורדפרס וכו’

הקוד של אתרי אינטרנט בדרך כלל אינו נכתב מאפס, הוא מבוסס על מערכת קיימת כלשהיא, המאפשרת לבנות את האתר כשהוא רוכב על ממשק ניהול נוח וידידותי.
בשוק קיימות מגוון מערכות פופולאריות, ובהם שמות כמו: דרופל, ג’ומלה, וורדפרס ועוד.
אנו ממליצים על מערכת וורדפרס, ולו בשל העובדה שהמערכת צוברת פופולאריות רבה. פופולאריות זו יוצרת דרישה הצומחת מהשוק ומביאה להתפתחות מואצת של המערכת ומגוון תוספים המאפשרים הוזלת עלויות ושדרוג מתמיד.

 

3. ממשק ניהול

ממשק הניהול הוא הכלי המאפשר לכם לנהל את האתר בצורה נוחה וידידותית. ודאו שאתם מקבלים אתר הכולל ממשק ניהול נוח וידידותי, תומך בעברית, ומאפשר לנהל את כל החלקים הדינאמיים באתר. אתר ללא ממשק ניהול יצריך מכם לשלם כל פעם לאיש מקצוע שיזין עבורכם תכנים לאתר.

 

4. אתר מוכוון SEO

מנועי החיפוש קוראים לא רק את הטקסטים באתר, אלא גם – ואולי בעיקר – את הקוד שלו. ולכן חשוב שהאתר ייבנה עם מערכת SEO מובנית המאפשרת לכם להגדיר לכל דף: שם, כותרת, ומילות מפתח.
הגדרה נכונה של כל דף, תאפשר למנועי החיפוש לסרוק את האתר שלכם בצורה נכונה וידידותית, ולקדם אתכם כמה שיותר.

 

5. אתר למובייל או רספונסיב

הסבר קצר:
אתר למובייל – אתר נפרד, בעל מערכת ניהול עצמאית, המוצג לגולשים דרך טלפון חכם. האתר נראה שונה לגמרי מהאתר הרגיל, ואת התכנים בו מזינים בנפרד מהאתר המרכזי בדרך כלל.
אתר רספונסיבי – אתר אחד המתאים את עצמו בצורה חכמה לפי סוג המכשיר ממנו גולשים. בדרך כלל בעל שלוש אופציות: מחשב רגיל, טאבלט וטלפון סלולארי.
הפתרון המומלץ למי שבונה אתר חדש הוא אתר רספונסיבי, מכמה סיבות:
• מנוע החיפוש של גוגל אוהב אתרים רספונסיביים.
• אין צורך בהזנת תכנים כפולה.
• האתר נראה טוב מכל מסך.
למי שיש אתר קיים ורוצה גם לפנק את גולשי המובייל שיוכלו לצפות בתכנים בקלות, בהחלט מומלץ לבנות אתר למובייל. בשביל מעל 30% הגולשים מניידים.

 

6. חוק הנגישות

חוק הנגישות נועד כדי לאפשר לבעלי מוגבלויות ליהנות מגלישה איכותית באתרים.
ישנם כמה רמות של נגישות, והחוק מחייב כל בעל אתר להתאים את האתר שלו.
וודאו כי האתר שלכם בנוי בהתאם לחוק, והקפידו להזין את התכנים כראוי.
בונה האתר שלכם אמור להנחות אתכם.

 

7. אחסון אתרים

בעיות רבות באתרים, ובכלל זה האטה בגלישה, פריצות, ועוד, נובעות מאחסון לא נכון של האתר. חברות רבות מציעות אחסון במחירים מצחיקים, וודאו שהאתר שלכם לא מאוחסן אי שם בגואטמלה או בהודו. החיסכון הכספי לא מצדיק את כאב הראש הצפוי לכם.
הקפידו על אחסון בחוות שרתים מסודרת בארץ, שרת מאובטח, גיבוי קבוע. בשביל השקט הנפשי שלכם ושל לקוחותיכם.